فرایند حضور در ارزیابی‌ و رتبه بندی شرکت‌ها


​ارزيابي شركت‌ها بر‌اساس مدل IMI-Rate Eelvate (به روش خوداظهاري و مميزي حضوري) صورت مي‌گيرد. 

گام های اجرای رتبه بندی.png
برای ارسال درخواست ارزیابی و رتبه بندی شرکت می توانید به سه روش زیر اقدام نمایید:
  1. روش نیمه آنلاین: فرم ثبت نام و تکمیل اطلاعات​ را از اینجا دانلود و ذخیره نمایید. پس از تکمیل  اطلاعات مورددرخواست، به همراه تصویر مدارک مورد نیازبه آدرس RateElevate@imi.ir  ایمیل نمایید.
  2. روش آنلاین: از طریق منو «ثبت نام» و پس از تکمیل اطلاعات ارتباطی و ثبت کاربر، می توانید از طریق منو، فرم ثبت نام را تکمیل و تایید نهایی نمایید تا به صورت آنلاین برای دبیرخانه ارسال گردد. 
  3. روش سنتی: طی نامه ای به امضاء مدیریت شرکت، درخواست خود را به همراه نام رابط و اطلاعات تماس به شماره دورنگار سازمان 22013001 با ذکر عبارت «واحد مشاوره - طرح رتبه بندی شرکت‌های طراحی و مونتاژ آسانسور» ارسال نمایید.​
در هر صورت، برای ادامه فرآیند، دبیرخانه با شماره تلفن های اعلام شده با شما در تماس خواهد بود.
* شایان ذکر است، پس از تکمیل اطلاعات اولیه در فرم ثبت نام (به هر یک از روش‌های بالا)، اطلاعات بررسی شده و پس از تایید، شرکت در گروه موردنظر (بلندمرتبه، میان مرتبه، کوتاه مرتبه) ارزیابی می‌شود.
با توجه به گروه موردنظر، حق الزحمه رتبه بندی محاسبه و صورتحساب آن به شرکت ارسال می شود. پس از تایید پرداخت (دریافت رسید/حواله واریز)، اظهارنامه اصلی به شرکت ارسال می‌گردد. با تکمیل اظهارنامه، مقدمات حضور ارزیاب و ممیزی حضوری برنامه ریزی می شود. در زمان مقرر، ارزیاب/ارزیابان در محل شرکت حاضر شده و طی یک الی سه روز کاری با همراهی مسئولان مربوطه، خوداظهاری شرکت را بررسی و ارزیابی انجام می‌شود.
 پس از ارزیابی، ظرف مدت یک هفته کاری، رتبه شرکت محاسبه و ارائه می‌شود.
* برای شرکت‌های خارج از تهران، هزینه ایاب و ذهاب، اسکان و استقرار و پذیرایی ارزیاب/ارزیابان بر عهده شرکت متقاضی خواهد بود.

برای اطمینان بیشتر و پیشگیری از اختلالات احتمالی، در صورت عدم دریافت پاسخ طی یک روز کاری، با شماره تلفن های اعلام شده در سایت دبیرخانه و یا واحد مشاوره سازمان مدیریت صنعتی تماس و اطلاع‌رسانی فرمایید.​​
​​
* تهیه گزارش بازخورد و نقشه راه توسعه ای شرکت در ارتباط با مدل رتبه بندی، به صورت جداگانه و به درخواست شرکت قابل انجام است.

فرم ثبت نام و تکمیل اطلاعات: RateElevate_RegisterationForm.docx  PointerHand.jpgفر​م را با کلیک روی نام فایل، دانلود نمایید.

اطلاعات حساب برای پرداخت های مربوطه:
شماره حساب 7353604122 به نام سازمان مدیریت صنعتی ؛ نزد بانک ملت ، شعبه سازمان گسترش ، کد شعبه 65607
شماره شبا : IR82  0120  0000  0000  7353  6041  22
پس از پرداخت، حتما تصویر حواله/رسید پرداخت را به RateElevate@imi.ir را با ذکر نام شرکت و استان محل ثبت ایمیل فرمایید.
* برای تمامی پرداختها، صورتحساب صادر می گردد.

​​هزینه ثبت نام (اولیه)
- حق الزحمه دریافت فرمهای اظهارنامه: کوتاه مرتبه:500 هزار تومان ؛ میان مرتبه: 850 هزار تومان  ؛ و بلندمرتبه 1.200 هزار تومان می باشد.
   * بابت فرم های خوداظهاری، راهنمای مدل و ارزیابی، راهنمای تکمیل فرم های خوداظهاری، و راهنمایی های برای تکمیل موثرتر اسناد می‌باشد.
   * با احتساب مالیات ارزش افزوده (9%) 

هزینه ارزیابی و دریافت گواهینامه:
       * ارزیابی حضوری در رده «کوتاه مرتبه» یک نفر روز ؛ رده «میان مرتبه» دو نفر روز ؛ رده «بلند مرتبه» سه نفر روز پیش بینی شده است.
        * ارزیابی، صدور گواهینامه رتبه، و قاب نفیس
   - رده کوتاه مرتبه: 5.5 میلیون تومان
   - رده میان مرتبه:  8 میلیون تومان
   - رده بلندمرتبه: 12 میلیون تومان
       * این مبالغ از تاریخ 1 خرداد 1397 اعمال می‌شود​. (بدون احتساب ارزش افزوده)
       * مهلت اعتبار گواهینامه: دو ساله است.
       * در پایان سال اول ، با هماهنگی و موافقت شرکت، اقدامات و برنامه های شرکت در ارتباط با مدل بررسی و تحلیل خواهند شد.
       * هزینه های سفر و تردد تیم معرفی شده به محل کارفرما و ​هزینه های اقامت و اسکان ارزیابان خارج از تهران (در صورت نیاز) بر عهده ی شرکت متقاضی می باشد.

* ارائه خدمات بیشتر
مدل ارزیابی و رتبه بندی ابعاد مختلف بلوغ شرکت های این حوزه از صنعت آسانسور را در بر دارد. لذا، این خدمت بخشی از خدمات فرهنگسازی و آموزش های تخصصی سازمان است که برای ایجاد فضای رشد، بهبودهای عملکردی و ارتقاء سطح بلوغ شرکتهای این صنعت درنظر گرفته شده است.​

در صورت درخواست شرکت، امکان تهیه و ارائه گزارش بازخورد وضعیت شرکت مبتنی بر مدل (Feedback Report)، وجود دارد:
       * این گزارش شامل تحلیل نقاط قوت و قابل بهبود شرکت در هر یک از معیارهای ارزیابی مدل و راهکارهای ارتقاء سطح و عملکرد شرکت می‌باشد،
       * همچنین شامل جلسه ای توجیهی برای ارائه نتایج، پاسخگویی، راهنمایی های لازم برای برنامه‌ریزی و اجرای اقدامات توسعه‌ای، و تقویت  زیرساخت‌ها، سیاست ها، فرآیندها و ساختارهای لازم شرکت می‌باشد.
     هزینه های این خدمت  (اختلاف قیمت با لحاظ ضریب استانی است) :
      - کوتاه مرتبه: 2.5​ الی 3.5 میلیون تومان
      - میان مرتبه: 3.5 الی 4.5 میلیون تومان
      - بلندمرتبه: 5.5  الی  7.5 میلیون تومان
       * ارائه این خدمت و نتایج آن پس از رتبه‌بندی و اعلام رتبه به شرکت قابل انجام است.
       * ارائه این خدمت توسط متخصصان مرتبط با سازمان، باید حداقل شش ماه قبل از زمان تجدید ارزیابی/تغییر رده و یا ارتقاء ستاره و رتبه فاصله داشته باشد و یا با ارزیابی‌های دوره های بعدی برای تمدید گواهینامه حداقل سه ماه فاصله داشته باشد.
       * متخصصان ارائه دهنده ی این نوع گزارش (بازخورد) جزو تیم ارزیابی دوره های بعدی آن شرکت نخواهند بود.
       * این متخصصان، تحت نظارت بازرس دبیرخانه با شرکت‌ها همکاری می نمایند.
       * ارائه این خدمت توسط شرکت‌ها و یا افراد موردتایید و دارای صلاحیت قابل انجام است و محدودیت زمانی ندارد.
       * این خدمت برای ایجاد فضای رشد، بهبودهای عملکردی و ارتقاء سطح بلوغ شرکتهای این صنعت درنظر گرفته شده است و ارتباط مستقیم و اثرگذاری با رتبه حاصل از فرآیند ارزیابی و رتبه بندی ندارد و با فرآیند پیش‌ارزیابی از شرکت متفاوت است. بنابراین، این سازمان، هیچگونه مسئولیتی در قبال اختلافات رتبه موردنظر شرکت (یا پیشنهادی مشاور) با نتایج ارزیابی از طرف این سازمان ندارد.